krucyfiks

14. II – Środa Popielcowa
Droga Krzyżowa – w każdy piątek
Godz. 16.30 – Dzieci
Godz. 17.45 – Dorośli
Godz. 20.00 – Studenci

W każdą niedzielę – godz. 17.45
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Rekolekcje Wielkopostne
26/28. II – Szkoły Podstawowe
5/7. III – dla Zespołu Szkół i Liceów
18/21.III – parafialne

23.III – Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii

Wielki Tydzień
25.III – Niedziela Palmowa
29/31.III – Triduum Paschalne

Czas Wielkanocy
1.IV – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
8.IV – Niedziela Miłosierdzia Bożego- bierzmowanie

12.V – Pierwsza Komunia św.
27.V – Rocznica I Komunii św.

Zimowisko w poszukiwaniu skarbu wiary 😊

     Drugi tydzień ferii zimowych dla dzieci naszej parafii upłynął pod znakiem przygód i nowych wyzwań. W poniedziałek 22 stycznia schola Promyki Miłosierdzia, ministranci naszej parafii razem z opiekunami: O. Tomaszem Rakowskim SJ, S.M. Klaudią Gutowską CSSF, S.M. Florentyną Szostak CSSF a także dziećmi z parafii św. Andrzeja Boboli z opiekunami: Ojcem Jakubem Szelką SJ, S.M. Miriam Kondraciuk CSSF i S.Katarzyna M. Pigul CSSF pojechali autokarem na zimowisko do Karpacza gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym Złoty Potok spędzili niezapomniany czas zimowego wypoczynku. Na szczęśliwą drogę i pobyt w Karpaczu pobłogosławił dzieciom i opiekunom Ojciec Proboszcz Wiesław Kulisz SJ.

     W czasie podróży dzieci zostały wprowadzone w tematykę zimowiska, w autokarze miało miejsce pierwsze spotkanie w poszukiwaniu skarbu wiary, podczas którego dzieci poznały Maryję jako Przewodniczkę na drodze wiary. Po przyjeździe na miejsce wypoczynku czekała na wszystkich przepyszna kolacja i piękne pokoje. Korzystając z zimowej aury zimowicze udali się do pobliskiego parku gdzie zabawom na śniegu nie było końca, podziwiali także piękną błyszczącą bombkę w centrum Karpacza. Zmęczeni podróżą i zabawą na śniegu nasi podróżnicy chętnie poszli spać by nabierać potrzebnych sił na kolejne dni. W wtorkowy poranek przywitał wszystkich śniegiem i słońcem. Po śniadaniu wypoczywające dzieci razem z Ojcami i Siostrami przeszli do świetlicy gdzie miało miejsce spotkanie w poszukiwaniu…

     Dzieci odkryły chrzest jako bramę, która otwiera nam drogę do skarbu jakim jest wiara. Uczestnicy zimowiska otrzymali konkretne zadania, z których wywiązywały się przez cały dzień. Jednym z zadań było przypomnienie daty chrztu i parafii, w której dzieci przyjęły ten sakrament. Ponadto modlitwą zostali ogarnięci rodzice chrzestni i wszyscy, którzy jeszcze sakramentu chrztu nie przyjęli.

     Po spotkaniu grupa z Warszawy pełna zapału wyruszyła z Karpacza do Fabryki zabawek drewnianych i klocków w Jiretinie w Czechach ze słynnymi czeskimi postaciami z bajek. Uczestnicy zimowiska razem z opiekunami zwiedzili fabrykę a następnie każdy mógł wykonać własne drewniane zabawki. Dzieci z łatwością odnalazły się w gęstwinie kolorowych klocków tworząc własne, niepowtarzalne dzieła. Był oczywiście czas na posiłek i pyszną, gorącą czekoladę. Po powrocie do Karpacza podróżnicy z Warszawy zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza udała się na kulig a druga została na miejscu gdzie oddała się zimowemu szaleństwu zjeżdżając z wysokiego ośnieżonego stoku. Po godzinie nastąpiła zamiana grup tak by każdy skosztował kuligu i szybkich zjazdów ze stoku. Czas szybko upłynął i tuż przed zmrokiem cała ekipa dotarła do Ośrodka Złoty Potok na przepyszną kolację i odrobinę odpoczynku, po którym miało miejsce przygotowanie do wspólnej Eucharystii a następnie podsumowanie dnia i zasłużony sen.
     Kolejny dzień w górach zapowiadał się interesująco. Po porannej toalecie wszyscy uczestnicy zimowiska spotkali się w świetlicy na trzecim już spotkaniu w poszukiwaniu… Tym razem w poszukiwaniach wskazówką było Słowo Boże, które pomaga poznawać Boga, ufać Mu a przez to wzrastać w wierze. Po przepysznym śniadaniu z nadzieją na nowe przygody dzieci i ich opiekunowie pojechali autokarem do IQlandii w Libercu w Czechach czyli do nowoczesnego centrum nauki gdzie wszyscy: mali i dorośli bawili się nauką. Czas w centrum upłynął szybko, żal było odjeżdżać ale pani Iwona w Złotym Potoku czekała
z pyszną kolacją. Po dotarciu do domu, zjedzonych smakołykach był czas na odpoczynek, następnie Eucharystia, podsumowanie dnia, i czas na sen.
      Następny dzień pobytu w Karpaczu został zainaugurowany wspólną modlitwą w czasie porannej Eucharystii i spotkanie w poszukiwaniu… podczas którego poznano przewodnika dnia - św. Pawła – świadka wiary. Po uczcie duchowej podróżnicy udali się na śniadanie a następnie odbyła się wycieczka autokarowa do Piechowic gdzie uczestnicy zimowiska zwiedzali Hutę Szkła Kryształowego Julia a także skorzystali z warsztatów malowania na szkle. Po kilku godzinach wszyscy wrócili do Karpacza gdzie na rynku dzieci kupiły wspaniałe pamiątki i kartki upamiętniające zimowisko. Kolejna atrakcja dnia to Park wodny Tropikana w hotelu Gołębiewski. Wieczorem czekała jeszcze jedna tym razem urodzinowa niespodzianka przygotowana specjalnie dla Mai, która skończyła 6 lat. Wspaniały tort uświetnił życzenia i niestety ostatnią kolację…były pierwsze pożegnania i podziękowania dla pani Iwony Bulej, która gościła grupę z Warszawy. Wieczorem była dyskoteka i modlitwa kończąca dzień.

      Nadszedł czas powrotu do domu. Wspólną Eucharystią został rozpoczęty ostatni dzień w zimowym Karpaczu. Po pysznym śniadaniu drużyna z Warszawy razem z opiekunami wyruszyła najpierw do wrocławskiego afrykarium na warsztaty Bliskie spotkania z małpami a następnie prosto do naszych domów w Warszawie. Podczas podróży miało miejsce ostatnie spotkanie w poszukiwaniu… Tym razem Przewodnikami w poszukiwaniu skarbu wiary byli święci Patronowie. Droga do domu upłynęła szybko i bezpiecznie. Dzieci z pewnością na zawsze zapamiętały piosenkę Góry do Góry zapisaną na pierwszej płycie Małego TGD. Ta piosenka stała się prawdziwym hitem i hymnem naszego zimowiska! Rodzice czekali na dzieci przy kościele św. Szczepana gdzie podjechał autokar. Tak zakończyła się zimowa wyprawa do Karpacza. Czekamy już na kolejne zimowisko 😊!

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Karpacz_2018

     Grupa Dzieci z naszej parafii św. Szczepana wraz z opiekunami, wyjechała do Karpacza na tygodniowy, zimowy wypoczynek. Dziękujemy wszystkim za pomoc i dofinansowanie tego wyjazdu.

 

 

     06 stycznia 2018 r, o godz. 15.00, w kaplicy św. Judy Tadeusza, odbyło się parafialne spotkanie opłatkowe dla grup i wspólnot parafialnych.

dsc 8462 Fot.: Zbyszek Kubisiak

 

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Opłatek 2018 r,

 

    07 stycznia 2018 r. po Mszy św. o godz. 11.00 odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej 85, przygotowane przez nasze Siostry Felicjanki - katechetki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek i zaprezentowanie ich w naszej wspólnocie parafialnej. Gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

DSC 8644 Fot.: Zbyszek Kubisiak

 

Maryja

 

 "Niech Pan rozpromieni
nad Wami swoje oblicze i niech Wam błogosławi"

 

Wszystkim Parafianom
i naszym Przyjaciołom
życzymy wielu łask Bożych
i Szczęśliwego Nowego Roku.
Wasi Duszpasterze Jezuici
oraz Siostry Felicjanki.

"Niech Maryja, Matka Jezusa, pomaga nam zrozumieć i żyć na co dzień braterstwem, które wypływa z Serca Jej Syna, aby przynieść pokój każdemu człowiekowi na tej naszej ukochanej ziemi." - Papież Franciszek

     W Uroczystość św. Szczepana, patrona naszej parafii Mszy św. odpustowej o godz. 12.30. przewodniczył, O. Zbigniew Kubacki SJ, Rektor PWT – Bobolanum. Msza św. odpustowa sprawowana była w intencji wszystkich parafian oraz grup i wspólnot duszpasterskich.

 

DSC 8402 Fot.: Zbyszek Kubisiak

 

     O północy, w Świętą Noc Bożego Narodzenia w kościele św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie została odprawiona Uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobroczyńców.

 

dsc 8332dsc 8340dsc 8343dsc 8346dsc 8350dsc 8353dsc 8365dsc 8367dsc 8369dsc 8375dsc 8379dsc 8380dsc 8388dsc 8389  Fot.: Zbyszek Kubisiak

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: Pasterka 2017

 

     Msze św. Roratnie odprawiane są przez cały Adwent, z wyjątkiem niedziel, codziennie o godz. 6.30. Dzieci i młodzież uczestniczą w roratach od poniedziałku do piątku. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Razem z Maryją oczekujemy na przyjście Zbawiciela.

DSC 8269DSC 8275DSC 8277DSC 8278DSC 8280DSC 8281DSC 8282DSC 8283DSC 8285DSC 8287DSC 8290DSC 8292DSC 8293DSC 8296DSC 8297DSC 8298DSC 8302

 Wspólne śniadanie po Mszy św. Roratniej.

DSC 8303DSC 8307DSC 8316DSC 8320DSC 8321DSC 8325DSC 8327 Fot.: Zbyszek Kubisiak

Copyright © 2014. All Rights Reserved.